WITAMINA SŁOŃCA
WITAMINA SŁOŃCA

WITAMINA SŁOŃCA

Znacie witaminę słońca? Mowa oczywiście o WITAMINIE D3, której (niestety) blisko 90% Polaków ma niedobór!

 

Witamina D3 wytwarzana jest w skórze podczas padania na nią promieni słonecznych. W Polsce, od końca września do początku maja synteza witaminy D jest niewystarczająca, ponieważ w naszej szerokości geograficznej kąt padania promieni słonecznych jest zbyt ostry, aby witaminę D w skórze wytworzyć. Właśnie dlatego trzeba ją suplementować w okresie zimowo-jesiennym w dawce 2000 IU/dzień. 

 

Od dziś, czyli od 1go maja do końca września jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować witaminę D3 w skórze pod wpływem padania na nią promieni słońca. Aby tak się stało, nalezy wystawiać się na słońce na przynajmniej 20-30 min w godzinach 10-15 z odkrytymi ramionami i łydkami. Jednak w tym czasie większość z nas pracuje w zamkniętych pomieszczeniach i nie ma możliwości wyjścia na spacer i naładowania się słońcem, dlatego mimo letniej pory, należy kontynuować suplementację witaminy D3 przez cały rok.

 

Dobrze jest zadbać o jakość przyjmowanych suplementów, aby mieć pewność, że dawka deklarowana na opakowaniu przez producenta jest zgodna z dawką rzeczywistą. My korzystamy z witaminy D3 w KAPSUŁKACH, wersji LIPOSOMALNEJ lub/i w formie KROPLI, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy do naszych organizmów wystarczające ilości, zabezpieczające nas przed niedoborami i zapewniające nam pełnię zdrowia i sił.

 

A ty, suplementujesz WITAMINĘ D3 przez cały rok?

 

📸 katarzyna_lozynska, team Siły Roślin

Po ciekawe inspiracje kulinarne oraz mnóstwo ciekawostek ze świata dietetyki i sportu zapraszamy na nasz Instagram oraz Facebook!WYBIERZ Producenta

Bezpieczne połączenie
protokołem SSL

Bezpieczne i szybkie
płatności online

Błyskawiczna wysyłka
Twoich zakupów

Copyright 2021 © SilaRoslin.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl