Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CZY SOKI OWOCOWE SĄ ZDROWE?

2021-10-10
CZY SOKI OWOCOWE SĄ ZDROWE?

CZY SOKI OWOCOWE SĄ ZDROWE?

 

Soki owocowe w powszechnej opinii to dobre zamienniki innych napojów. Jednak ich nadmierna konsumpcja może przyczyniać się do wzrostu spożycia energii. Należy zwrócić uwagę, że zawartość cukru w sokach jest czasem zbliżona do jego zawartości w napojach. Na przykład w soku jabłkowym może dorównywać tej w napojach typu cola (11,8%)!

 

Głównym składnikiem soków jest woda (85–95%) oraz węglowodany (cukry proste, dwucukry), których ilość uzależniona jest od ich zawartości w surowcach. Wśród cukrów naturalnie występujących w sokach wymienić należy glukozę, fruktozę oraz sacharozę. 

 

Soki wykazują również prozdrowotne właściwości wynikające przede wszystkim ze składu owoców i warzyw, z których zostały wytworzone, tj. znacznych ilości antyoksydantów (witamina C, karotenoidy, flawonoidy).

 

Preferowane powinny być przede wszystkim soki przecierowe i nektary, które ze względu na występujący w nich błonnik pokarmowy mogą obniżać poziom cholesterolu we krwi i chelatować metale ciężkie w obrębie przewodu pokarmowego.

 

Wniosek? Jeśli soki to najlepiej warzywne, ewentualnie warzywno-owocowe lub nektary, przeciery, smoothie!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 1104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Super jakościowe białko i szybka przesyłka!
2024-06-19
Bardzo sprawna wysyłka, świetny produkt.
Wdrożenie: Agencja Interaktywna DesignOrka

Odwiedź nasz Instagram

pixel