Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SUPLEMENTY DIETY

2021-08-21
SUPLEMENTY DIETY

Liczba kupowanych suplementów diety, bez względu na wiek, stale rośnie. Czy ich przyjmowanie daje korzystne efekty zdrowotne?

Powinniśmy pamiętać, iż nadrzędną funkcją suplementów jest uzupełnianie lub zapobiegnie niedoborom witamin i składników mineralnych. Preparaty te w nie wykazują działania objawowego, więc efekt ich stosowania nie nastąpi od razu, lecz dopiero po kilku tygodniach/miesiącach. Aby osiągnąć zamierzone efekty, preparaty należy stosować regularnie, o stałych porach. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii warto jest sprawdzić poziom danych witamin/składników mineralnych w naszym organizmie, tak by nie dopuścić do ich przedawkowania. Nigdy nie należy przyjmować suplementów poszczególnych witamin/składników mineralnych “na zaś”!

Jedyną witaminą (oprócz WITAMINY D3 na każdej diecie!), którą można suplementować bez uprzednich badań krwi jest WITAMINY B12 w przypadku osób na diecie wegańskiej.

Głównym źródłem witaminy B12 są produkty odzwierzęce, nie występuje ona w produktach roślinnych w postaci aktywnej, stąd potrzeba stałej suplementacji u osób na diecie wegańskiej.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 1125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Wszystko szybko i sprawnie, polecam
2024-07-09
Wszystko super :)
Wdrożenie: Agencja Interaktywna DesignOrka

Odwiedź nasz Instagram

pixel