Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WITAMINA SŁOŃCA

2021-05-01
WITAMINA SŁOŃCA

WITAMINA SŁOŃCA

Znacie witaminę słońca? Mowa oczywiście o WITAMINIE D3, której (niestety) blisko 90% Polaków ma niedobór!

 

Witamina D3 wytwarzana jest w skórze podczas padania na nią promieni słonecznych. W Polsce, od końca września do początku maja synteza witaminy D jest niewystarczająca, ponieważ w naszej szerokości geograficznej kąt padania promieni słonecznych jest zbyt ostry, aby witaminę D w skórze wytworzyć. Właśnie dlatego trzeba ją suplementować w okresie zimowo-jesiennym w dawce 2000 IU/dzień. 

 

Od dziś, czyli od 1go maja do końca września jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować witaminę D3 w skórze pod wpływem padania na nią promieni słońca. Aby tak się stało, nalezy wystawiać się na słońce na przynajmniej 20-30 min w godzinach 10-15 z odkrytymi ramionami i łydkami. Jednak w tym czasie większość z nas pracuje w zamkniętych pomieszczeniach i nie ma możliwości wyjścia na spacer i naładowania się słońcem, dlatego mimo letniej pory, należy kontynuować suplementację witaminy D3 przez cały rok.

 

Dobrze jest zadbać o jakość przyjmowanych suplementów, aby mieć pewność, że dawka deklarowana na opakowaniu przez producenta jest zgodna z dawką rzeczywistą. My korzystamy z witaminy D3 w KAPSUŁKACH, wersji LIPOSOMALNEJ lub/i w formie KROPLI, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy do naszych organizmów wystarczające ilości, zabezpieczające nas przed niedoborami i zapewniające nam pełnię zdrowia i sił.

 

A ty, suplementujesz WITAMINĘ D3 przez cały rok?

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 1125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Wszystko szybko i sprawnie, polecam
2024-07-09
Szybko, sprawnie, pełna komunikacja
Wdrożenie: Agencja Interaktywna DesignOrka

Odwiedź nasz Instagram

pixel