Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

2021-08-23
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Regularne ćwiczenia fizyczne, odżywianie zgodne z zaleceniami, unikanie używek, stresu, kontrolowanie stanu swojego zdrowia to ważne czynniki zdrowego stylu życia. 

 

Aktywność fizyczna obecnie została umieszczona u podstawy piramidy żywieniowej. Jest potrzebna organizmowi człowieka na każdym etapie jego życia. Znaczenie ruchu jest zmienne wraz z wiekiem człowieka, jednak zawsze pozostaje jednym z najważniejszych czynników warunkujących zdrowie.

 

Młodzi ludzie powinni codziennie minimum 60 minut przeznaczyć na różne formy aktywności fizycznej, jednorazowo nie krócej niż 10 minut.

 

Umiarkowany wysiłek fizyczny powinien odbywać się co najmniej 3xtyg: jazda rowerem w normalnym tempie, jazda na łyżwach lub deskorolce, gra w siatkówkę, szybki, dynamiczny marsz. 

 

Aktywność fizyczna, która jest wykonywana systematycznie, wpływa pozytywnie również na kształtowanie, takich cech jak samodzielność czy wytrwałość w pokonywaniu przeszkód. 

 

Wśród korzyści wynikających z aktywności fizycznej można wymienić wspomaganie rozwoju fizycznego, psychicznego, a także społecznego młodych ludzi. Dzięki wysiłkowi organizm przystosowuje się do zmian temperatury (hartowanie), a także równoważy się czas spędzany w niewielkim ruchu w domu i w szkole. 

 

Aktywność fizyczna wpływa m.in. na: budowę kości, masę ciała oraz funkcjonowanie układów krążenia i sercowo-naczyniowego, nerwowego, oddechowego, pokarmowego oraz układ immunologiczny, sprawność fizyczną i kondycję psychofizyczną.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1004 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Wszystko super
2024-02-13
Wszystko ok
Wdrożenie: Agencja Interaktywna DesignOrka

Odwiedź nasz Instagram

pixel